דף הבית >  עצמאים ותשושים

    עצמאים ותשושים

באגף לעצמאיים ותשושים מקבלים דיירים המעוניינים להמשיך באורח חיים רגיל ועצמאי, יחד עם זאת רוצים להיות בהשגחה רפואית ולקבל עזרה בתפקוד היומיומי. האגף פועל ברישיון משרד הרווחה ונמצא תחת פיקוחו.


לרשות הדיירים עומדת בחירה בין חדרים בודדים עם מרפסות או חדרים זוגיים עם נוף הרים ואויר צלול.

יש את האפשרות לבחור להתגורר לבד או שותף.

בכל חדר:

· מטבחון,

· חדר מקלחת ושירותים,

· קו טלפון

· לחצני מצוקה ליד המיטה והמקלחת

· מרפסת


דייר באגף העצמאיים ממשיך את שגרת חייו, כאשר לרשותו עומדים צוות רפואי, פרא רפואי, מטבח וחדר אוכל עם 3 ארוחות ביום. פעילויות חברתית מגוונות.


שירותי רפואה
באגף זה קיים מרפאה עם רופאים/ות מקצועיים, אחיות מוסמכות ומטפלים מסורים המטפלים בדיירים באופן אישי עם כל הלב. במרפאה מבצעים את כל הבדיקות הנדרשות, החל ממעקב אחרי מצבו הרפואי וכלה בבדיקות מקיפות.

הטיפול במרפאה הוא אינדיבידואלי לכל דייר, כאשר הדגש הוא על זיהוי צרכיו הרפואיים, האישיים והנפשיים.

תפקידם של המטפלים, בין היתר, הוא לעזור לדיירים ה"תשושים" בעזרה קלה, כ: רחצה, עזרה בלבישה, נטילת תרופות וכדו'.


שירות סוציאלי
ב'נוה שמחה' תיהנו משירות סוציאלי אישי ומסור. הניתן ע"י עובדת סוציאלית מקצועית ומוסמכת. עובדת הסוציאלית תעזור לכם להשתלב ולהסתגל במעון, להכיר את השירותים שהבית והקהילה הקרובה יצרו למענכם. ללוות ולתת מענה מקצועי לכל הצרכים הנפשיים. העו"ס תשמח גם לקשר בינכם לבין הגורמים השונים בקהילה ותסייע למצות את זכויותיכם באשר הן (כולל גם קופות חולים, משרדי ממשלה וכו').


קשרי דיירים – משפחות
ב'נוה שמחה' אחראית מיוחדת שתפקידה לקשר בין הדייר למשפחתו בכל מצב ונושא שהוא. היא גם תשמח לסייע לכם ולבני משפחתכם במתן מידע, תמיכה והכוונה בתחומים הרלוונטיים. כמו: מציאת שותפה דומה במנטליות, בשפה, וכדו'.

בנוסף, קובעת האחראית תורים למספרה, מניקור, פדיקור וכדו'. וכל שירות חיצוני אשר רוצים לקבוע תור אליהם או להזמין ייעוץ חיצוני לתוך המעון.


אם הבית
ב'נוה שמחה' נמצאות שתי אימהות בית אשר תפקידיהן – כשמן – אמא של בית. מתמסרות באהבה ונתינה. דואגות לכל ענייני המשק הפרטי של הדייר. החל ממראה החדר, ניקיונו, איכות חיים והיגיינה אישית, כביסה נקייה ועוד.

האם בית דואגת לתקינות כללית של החדר, מדווחת לאיש תחזוקה על הדורש תיקון. ובעצם נמצאת כאן בשביל...הדייר.


פעילות ותעסוקה
הדיירים נהנים מתעסוקה ופעילויות חברתיות במשך היום. עובדות התעסוקה דואגות למגוון תכניות מרתקות ומעניינות, הן לגברים והן לנשים. חוגי השערה, מלאכות יד, התעמלות, הרצאות, שיעורי תורה, מפגשי דיירים, אפיה משותפת, נגרות, הקרנות סרטים, טיולים במהלך השנה, הופעות, קונצרטים, וכד'.

בנוסף לגברים מתקיימים שיעורי תורה במגוון נושאים בבית כנסת הנמצא במקום.


מטבח וחדר אוכל
בחדר האוכל ניתנות 3 ארוחות מזינות ביום, המוגשות על ידי צוות מלצרים אדיבים ונימוסיים. לצד חדר האוכל ישנו מטבח משוכלל ומאובזר, בניצוחו של שף מיומן ובעל וותק המפיק ארוחות מזינות ובריאות. בפיקוח תזונאי מוסמך ומקצועי. מנהל המטבח מכיר את צרכיו של כל דייר ודייר וחלוקת הארוחות נעשית בפיקוחו הצמוד

ככל שנדרש, ניתן להזמין ארוחות בתפריט מיוחד, כגון: דל שומן, ללא סוכר או מלח וכו'. כפי הצורך ובאישור רופא/אחות.

כל מוצרי המזון כשרים למהדרין בהשגחת בד"צ, ובפיקוח רב המעון ומשגיח כשרות.


פעילות רוחנית:
במקום קיים בית כנסת, ומתקיים בו 3 תפילות ביום, מספר שיעורי תורה, לימוד עם תושבי השכונה.

רב המעון נמצא רוב שעות היממה, ומפקח על הפעילות הרוחנית, כמו"כ יש במקום מקווה טהרה. מעלית שבת בשבתות ובחגים.

בכל שבת וחג מתאימים את השיעורים הרלוונטיים לאותו מועד.

 
דף הבית    |   שאלות ותשובות    |   גלריות    |   מקוואת    |   צור קשר