דף הבית >  מקוואות >  מקווה בחולון - פינוק ולא מטלה!

    מקווה בחולון - פינוק ולא מטלה!


מתי צריך ללכת למקווה?
ישנם מצבים, בהם נהוג ללכת למקווה על פי ההלכה. לדוגמה, כאשר רוצים להכשיר כלי אוכל לפסח, להפוך את הכלים לבשריים או חלביים, לאחר סיום המחזור החודשי, לקראת החתונה וכדומה. יחד עם זאת, יש הבוחרים להגיע לטבול במקווה גם במקרים אחרים. לדוגמה, לקראת שבת או חג וזאת, למרות שאין כל חובה הלכתית לעשות זאת, אלא מתוך רצון אישי בלבד. 

הברירה בתוך חוסר הברירה
בין אם אתם הולכים למקווה מתוך רצון לקיים מצוות ובין אם משום שאתם לקראת החתונה שלכם וזהו חלק בלתי נפרד מהחתונה היהודית, אין סיבה לסבול מהטבילה במקווה ואפילו אפשר ליהנות ממנה! לפני הכל, כדי שתוכלו ליהנות מהטבילה, חשוב לבוא בגישה חיובית ולראות בטבילה משהו מטהר, שייצור אצלכם תחושה של התחלה חדשה בחיים ובנפש. הדבר השני שבאפשרותכם לעשות הוא לבחור מקווה בחולון שיתאים לציפיות שלכם ועל כך נרחיב בהמשך.

בחירה לפי מיקום גיאוגרפי
גם אם אתם גרים בעיר מסוימת, אתם לא מחויבים ללכת למקווה מסוים. לדוגמה, גם אם אתם גרים בתל אביב, אתם לא חייבים לבחור מקווה בתל אביב, אלא באפשרותכם לבחור מקווה בחולון או מקווה בת ים. כמו כן, באפשרותכם לבחור את המקווה הקרוב ביותר לביתכם, אם זה מה שהכי נוח ומתאים לכם, או להתרחק מעט מהבית ולמצוא מקווה אחר שיתאים לכם יותר.

בחירה לפי התחושה במקום
אמנם כל המקוואות נועדו לאותה המטרה, אבל כל אחד שונה מהשני ובכל אחד מהם יש תחושה ואווירה אחרת. לדוגמה, יש מקוואות יותר מושקעים מאחרים ויש יותר מטופחים מאחרים. גם מבחינת רמת התחזוקה של המקום, קיימים הבדלים בין המקוואות השונים. במידה והעיצוב והניקיון חשובים לכם, תוכלו לבחור את המקווה שלכם בהתאם, גם אם זה אומר שתצטרכו להתפשר על קרבה גיאוגרפית.

ההכנה לטבילה
לפני הטבילה במקווה, עליכם לבצע הכנה של הגוף. הכנה זו כוללת הסרת חוצצים וניקוי הגוף, שבאים לידי ביטוי על ידי הסרת שיער מהגוף, הסרת לק, הסרת איפור וגזיזת הציפורניים. את ההכנות האלו ניתן לבצע בבית לפני ההגעה אל המקווה וניתן גם לעשות אותן בחדרי ההכנה הייעודיים של המקווה. הבחירה נמצאת בידיכם והשאלה היא רק היכן יהיה לכם יותר נעים להתכונן לקראת הטבילה.

סיכום
בחירת מקווה בחולון דומה לבחירת מקווה בת ים או כל מקום אחר בארץ, כשהדבר החשוב ביותר הוא האפשרות לבחור את המקווה הרצוי לכם, בין אם לפי מיקום גיאוגרפי שלו ובין אם לפי האווירה השוררת בו. מה שבטוח הוא, שכל עוד תגיעו אל המקווה בגישה חיובית, תוכלו ליהנות מהטבילה ואולי אפילו תרצו לחזור ולטבול!
 
דף הבית    |   שאלות ותשובות    |   גלריות    |   מקוואת    |   צור קשר