דף הבית >  מאמרים >  פיזיותרפיה לגיל השלישי

    פיזיותרפיה לגיל השלישי

אנשים המגיעים לגיל השלישי עשויים לחוש שינויים בגופם- חלקם עשויים להתמודד עם מחלות שונות, פציעות או תאונות. חלקם עשויים לשהות בבית אבות, שם הם יקבלו טיפולים שונים על מנת לשמור על גופם .

הטיפולים בבית האבות יסייעו בשמירה על יכולת התפקוד העצמאי

כחלק מטיפולים בבית אבות בני הגיל השלישי יזכו לקבלת טיפולי פיזיותרפיהאשר יסייעו להם לשמור על יכולת התפקוד העצמאי וכן יביאו לשיפור התנועה.

 באמצעות אבחון מקצועי ניתן לבנות תוכנית טיפולים מתאימה

עם כניסתם לבית אבות בני הגיל השלישי זוכים לקבלת אבחון המבוצע על ידי אנשי מקצוע בתחום במטרה להתאים להם את הטיפולים הטובים ביותר בהתאם לממצאים באבחון. האבחון אשר מבוצע על ידי פיזיותרפיסט בעל ניסיון רב יעניק אינדיקציה טובה יותר לבחינת היכולות המוטוריות והתפקודיות וכך יהיה ניתן להתאים עבורו ציוד.

שיפור הבריאות ואיכות החיים

בעקבות העלייה באיכות החיים כיום יש הבנה כי גם לבני הגיל השלישי יש טיפולים מתאימים המסייעים להם לשמור על איכות חיים ברמה גבוהה. בשל העובדה כי הגוף עובר שינויים שונים כחלק מהזקנה יש לבנות תוכנית טיפולים מתאימה אשר תשדרג את איכות החיים של בני הגיל השלישי. ככל שבני הגיל השלישי עצמאיים יותר ואינם מהווים נטל עבור בני המשפחה, ביכולתם להתנייד ולבצע תרגילים שונים אשר יסייעו בשיפור הבריאות ואיכות החיים שלהם. כדאי לדעת כי ישנם טיפולים שונים ומתקדמים לשיפור איכות החיים.

 אילו טיפולים מומלצים

כפי שהוזכר, כיום ניתן ליהנות ממגוון טיפולים שונים כאשר חשוב מאד לבנות את תוכנית הטיפולים בהתאם למצבם של בני הגיל השלישי . בין הטיפולים השונים ניתן למצוא טיפולים המסייעים לשמירה על הכתפיים, טיפול בדלקות מרפקים וכן טיפולים נוספים. בשל ההתפתחות בתחום ניתן ליהנות מטיפולים ברמה גבוהה המחליפים ניתוחים ושיקום ארוך.

 הטיפולים השונים מאפשרים התמודדות עם הפציעה

כחלק מתסמיני הגיל ניתן לראות עלייה משמעותית בנפילות בקרב בני הגיל השלישי. בני הגיל השלישי סובלים מנפילות ונפצעים בתאונות שונות. כתוצאה מכך הם עשויים לסבול ממגוון בעיות כמו שברים, דלקות מפרקים או קשיי תנועה. באמצעות הטיפולים השונים ניתן לאפשר להם להתמודד עם הפציעה בצורה טובה יותר ולשפר את יכולת הניידות שלהם. באמצעות הטיפולים השונים הם שומרים על יכולת התנועה שלהם בקלות.

איך לבחור מכון פיזיותרפיה

ייתכן כי הקשיים בקרב בני הגיל השלישי יכלו טרם הכניסה לבית אבות ולכן עליהם לדאוג לטיפול מתאים. בחירת מכון פיזיותרפיה בו ניתן לקבל טיפולים איכותיים תסייע רבות בהחלמה. כיום ישנם מכונים רבים, אך חשוב מאד לבחור את המכון המקצועי והמקיף ביותר המציע טיפולים מתקדמים הנעשים על ידי בעלי מקצוע בתחום אשר להם השכלה מקיפה בתחום ביכולתם להעניק את הטיפול המקיף ביותר אשר יסייע לבני הגיל השלישי לשמור על הבריאות.

 
דף הבית    |   שאלות ותשובות    |   גלריות    |   מקוואת    |   צור קשר